Návrat na hlavní stranu
A-monitor magazinek pro mladší
Změna kódování
RUBRIKY:
Kaktus
Kultura
Relax
Zvířata
Bydlení
Technika
Děti
ODKAZY:
VETERINA
AMONITOR
PES GARP

Starší články najdete kliknutím na odkaz v pravém sloupci.Hurá na medvěda!

Ne, to není titulek filmu, to je název jednoho smutného příběhu, o to smutnějšího, že na rozdíl od toho filmového, je skutečný.
Neadekvátnost zásahu v případě útěku medvěda z chomutovského Zooparku bude muset prověřit soud. Pražský spolek ochránců zvířat podal trestní oznámení na konkrétní osoby i neznámého pachatele u Obvodního státního zastupitelství v Chomutově.
Je zde podezření na týrání zvířat, zneužití pravomoci veřejného činitele a obecné ohrožení.
Za redakci musím říct, že jsme rádi, že se někdo kvalifikovaný obhajoby medvěda "in memoriam" ujal. Už když jsem nedávno četla článek v deníku Metro, přímo byl do očí fakt, že zvíře, které bylo předáno do odborné péče, mohlo utéct takovým způsobem, jakým je probourání střechy karanténního objektu. Pokud mají v chomutovském Zooparku pracovníky, kteří nedokáží odhadnout, co které zvíře dokáže, asi by se tam měli lidé bát vyjít ven. Na všechno si zveme zahraniční odborníky, všude se požaduje spousty osvědčení, ale stále více se množí diletantismus, který v mnoha případech nebyl ani za socialismu.
Pracovník Zooparku, který ani neodhadl sílu a chování zvířete, těžko mohl odhadnout věci příští či dokonce adekvátně zakročit, když už medvěd svoje nové umístění opustil, a tak se ani nepokusil o normální postup, jakým je uspání zvířete narkotizační střelou, uspal chudáka chlupáče navěky. Policista, který střílel první, byl zřejmě ze stejného těsta. Nemyslím si, že by to snad bylo schválně připraveno, ale tím, že medvěd utekl a mohl být zastřelen v obavě z ohrožení obyvatel, pomohl Zooparku vyřešit problém, kam s ním. Nikdo ho totiž živého nechtěl. Až teď o vycpaného je zájem.
Při stále se množících negativních článcích o zvířatech, které jsou snadnou a lacinou senzací pro autory a jejich vydavatele, nezbývá nám soudnějším než doufat, že ze zvířat kolem nás nenadělá ona vyšší forma bytí, tedy lidé, samé vycpaniny.
Držíme členům Pražského spolku ochránců zvířat palce, aby případ medvěda, který otevřeli, neskončil smetením ze zákonodárného stolu.
O dalším postupu Vás budeme informovat.

za redakci Z.O.


Šťastný den 52 koček

Pražský spolek ochránců zvířat pořádal v neděli 22.10.2000 již 11. umisťovací výstavu opuštěných kočiček, která se konala tradičně v sídle Spolku na Pankráci. Ochráncům se podařilo umístit 52 kočiček a kocourků z 80. Výstavu navštívilo okolo 800 lidí, kteří tak přispěli na veterinární péči, léky a krmení útulkových zvířat. Našel by se mezi Vámi další zájemce o zbývající kočičky a kocourky? Do konce října probíhají v prostorách útulku v Radlické ulici Dny otevřených dveří. Jděte si tam nějakého čtyřnožce vybrat. Kočičky Vám budou vděčné i za pomoc v podobě kočičích konzerv, které vezmete s sebou. Bližší informace na stránkách spolku.

eko


články:
Hlavní stránka Kaktus Kultura Relax Zvířata Bydlení Technika Děti redakční mail
©webmaster

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *