Návrat na hlavní stranu
A-monitor magazinek pro mladší
Změna kódování
RUBRIKY:
Kaktus
Kultura
Relax
Zvířata
Bydlení
Technika
Děti
ODKAZY:

Starší články najdete kliknutím na odkaz v pravém sloupci.


Jak se vyhazují peníze v našem zdravotnictví ?
Kamarádky synovec byl začátkem července hospitalizován se žloutenkou typu A. Všichni, co s ním přišli do styku museli postoupit odběr krve a byla jim nařízena karanténa s tím, že další testy absolvují koncem měsíce, protože tento typ žloutenky má až 50 denní inkubační dobu. Vydali se tedy na druhý odběr. Krev jim byla odebrána s tím, ať si zavolají pro výsledky koncem srpna, protože paní doktorka teď odchází na dovolenou! Počítáme-li správně na konci srpna to bude už 60 dní od výskytu nemoci u synovce, to znamená, že buď do té doby žloutenku někdo z příbuzných dostane nebo už bude po inkubační době. K čemu je takový odběr, který případné další onemocnění nepodchytí a výsledky budou známy až když žádné nebezpečí onemocnění hrozit nebude? To je nejen nedostatečná preventivní péče, ale doslova vyhozené peníze.
zo

Hospodyně už farářům nestačí?
Stále častěji se z různých míst světa vynořují zprávy o zneužívaní dětí, především chlapců, představiteli církví. Poslední skandál přišel z Britských ostrovů, kde se v souvislosti s odsouzením jednoho takovéhoto služebníka božího, očekávalo odstoupení britského arcibiskupa. Ten si z pedofilie zřejmě velkou hlavu nedělá. To, že podezřelého kaplana ještě dosadil na místo na Gatwickém letišti, odbyl pouze přiznáním chyby, ale ihned zdůraznil, že je to první prokázaný případ pedofilie po osmi letech. Osm let není tak dlouhá doba a zbývá ještě otázka, kolik je těch nedokázaných případů a jak to s nimi je doopravdy. Např. v Chomutově proběhl ve čtvrtek 20.7. soud s bývalým pravoslavným knězem, týkající se zneužívání dvou dívek. Obžalovaný byl osvobozen, státní zástupkyně se na místě odvolala, tady tedy není s konečnou platností rozhodnuto. Nemělo by se na tyto případy zapomínat, zvýšená pozornost by se měla tedy věnovat dětem z nábožensky založených rodin, víra ve víru má své meze.
zo

Politický azyl?
Dobrý den, chci si trochu postěžovat na to, co mě včerejší den rozlítilo při čtení novin. Slovenští Rómové žádají u nás o politický azyl a důvodem má být jejich zhoršená ekonomická situace, to abychom my, obyčejní lidé vzali útokem západní hranice a žádali to samé. Nemyslíte?
Jarmila z Hradce

Zvířata a guláš, pardon Gulyáš
V týdeníku Televize je článek o připravovaném fimu "Vlci ve městě", protože se z velké části odehrává v psím útulku, dotazy k hercům se točily okolo zvířat, skoro na konci odpovídá herec divadka Rokoko Michal Gulyáš, pěkně mě naštval: "Dcera domů pořád tahala nějaké psi, Ti patří k baráku a ten my nemáme." Zajímalo mě, co se stalo s těmi dotaženými psy, když museli z domu? Jestli je měla kam vrátit, je to dobré, ale nevypadá to na to, že by si s tím tento představitel kulturního světa dělal hlavu, jeho další odpověď to potvrdí: "Když přispívám na nějaké konto, tak na takové, které je určeno dětem (až sem souhlas). Bohatí mohou dávat na zvířata a chudí, když chtějí, tak ať dávají na lidi." Kde se v tom člověku bere ta drzost určovat druhým, co mají dělat, kam mají dát své peníze. Zvířata zřejmě vidí jen jako součást jídla, podle kterého se jmenuje. Ještě, že nejsme tací všichni, to už by byl svět pustý.
eko

Souhlasím, souhlasím, souhlasím. Brát ochranu a pomoc zvířatům jako luxus, je nehorázné! Ten chlap zřejmě neví, že denně zaniká víc jak 100 druhů živočichů a rostlin a když nebude pomáhat každý, ať už finančně nebo jen svým postojem, změní se Země časem na poušť.
zo

články:
Hlavní stránka Kaktus Kultura Relax Zvířata Bydlení Technika Děti redakční mail
©webmaster

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *