MELOUNI

 MIREK LINHART & LUKÁŠ ZÍTA

 

 

Zpěvák a kytarista

YO-YO Bandu

a

vítěz kytarové soutěže

časopisu Muzikus

  

hrají kromě vlastních písní i klasické standardy

(Simon & Garfunkel, J.Hendrix, B.Dylan, J. Cash)

 

Kdo jsou Melouni

Aktuality a události

Koncerty

Fotogalerie

Mirek Linhart a jeho články v časopisu Muzikus

Kontakty a podmínky

Zajímavé odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Kdo jsou Melouni

 

Počátek tohoto hudebního uskupení byl velmi netradiční. Na kytarové soutěži časopisu Muzikus Guitar Fest 2001 byl v porotě  mimo jiné Mirek Linhart, který se zde poprvé setkal s vítězem soutěže v rockové kategorii a držitelem ceny diváka Lukášem Zítou.  Oba muzikanti nebyli žádnými nováčky.  Mirek Linhart je na české hudební scéně známý přes 20 let především členstvím ve skupině YoYo band, dále byl například členem skupiny Žáha, produkuje kytary skupině November 2 nd a úzce spolupracuje s Lenkou Filipovou.  Lukáš Zíta se od poloviny devadesátých let pravidelně objevoval v pražských klubech s kapelou Jade, Sade Revival a Corpus Delictis. Hned při prvním setkání oba zjistili, že poslouchají  stejné kytaristy a mají překvapivě shodný názor na muziku. Zabývali se  intenzivně společnými aranžemi skladbeb kytaristů, jako je Jeff Beck, Brian Setzer, Mark Knopfler, Paul Simon, a to byl velmi silný  impulz pro počátek jejich spolupráce. Po několika letech plynule vznikl jejich společný vlastní repertoir. Od uplynulého  roku se objevují v Malostranské Besedě, Salmovce, Balbínce a dalších  klubech pod názvem Melouni.  Hrajou jak svou autorskou tvorbu, tak i klasické standardy  ve vlastních netradičních akustických verzích (Simon and Garfunkel, J. Hendrix, B. Marley, B. Setzer, J. Cash,  Dire Straits) 

 

Mirek Linhart

 

 

Lukáš Zíta

 

 

Melouni – další koncert ve studiu radia Beat

 

V úterý 11.4.06 přišli Melouni zahrát do studia radia unplugged verze beatové klasiky.  Do éteru zazněla v přímém přenosu klasika, jako je Proud Mary (Creedence Clearwater revival), I shall be released (B. Dylan), Kathy ś song ( P. Simon) a rovněž autorské věci Melounů. Živý koncert měl obrovský ohlas posluchačů. Vše na 95,3 FM. Fotky ze studia najdete zde.

Beatkamera

Radio Beat

 

Melouni – koncert ve studiu Country radia

 

Dne 13.2.06 byli Melouni hosté Country radia. Přišli zahrát naživo do pravidelného  pořadu Tomáše Berky s názvem Živák.  Country rádio vysílalo koncert Melounů v přímém přenosu na 89,5 FM.

Country radio

 

Melouni – koncert ve studiu Radia Beat

 

V úterý 11.10.05 přišli Melouni zahrát do studia radia Beat vlastní tvorbu, ale i akustické verze beatové klasiky. Vše v přímém přenosu na 95,3 FM.  Fotky ze studiokamery najdete zde.

Radio Beat

 

Mezinárodní festival Kytara napříč žánry

 

Dne 16.10.05 vystoupili  Melouni na mezinárodním kytarovém festivalu Kytara napříč žánry . Zahráli na společném hudebním večeru s italským virtuosem ANDREA BENZONIM, který předvedl skvělý mix stylů od jazzu, reggae až po klasiku.  Benzoni je nejen celosvětově uznávaný kytarista, který hraje s předními americkými muzikanty, ale i špičkový hudební producent.

 

Hospodářské noviny doporučují koncert Melounů

 

Magazín IN Hospodářských novin již dvakrát doporučil ve své kulturní rubrice koncert Melounů ( v Salmovce a ve Vagonu – 11.1.06) 

HN

 

Jim Beam Music party

 

 Melouni hrají na Jim Beam Music Party, která probíhá po celých Čechách.  Fotky z těchto Jim Beam večerů a tourplan najdete zde. 

Jim Beam

Kompletní fotografie a info najdete

Jim Beam Music

 

Mirek Linhart a jeho články v  Muzikusu

 

Mirek Linhart je pravidelným korespondentem časopisu Muzikus. Všichni kytaristé, kteří mají zájem dozvědět se, jaký aparát, krabičky, jejich zapojení používají přední světoví hráči, mají možnost  v Mirkových článcích v časopisu Muzikus. Nejzajímavěší pohledy do kuchyně kytarových mistrů  najdete zde a postupně budou přibývat další.

 

Carlos Santana

Mark Knopfler

Jeff Beck

Joe Satriani

Peter Green

Danny Gatton

S.R.V.

B.B. King  a Eric Clapton

 

Technické podmínky

 

Akustické duo:

2 linky k nástrojům

2 mikrofony zpěv

2 odposlechy

P.A.

 

Kontakty

 

602656573

603239737

guitarman@post.cz

lukas_zita@centrum.cz

 

 

Zajímavé odkazy:

 

Jeff Beck - Oficiální stránky

Simon and Garfunkel – oficiální stránky

Brian Setzer – Oficiální stránky

Doyle Bramhall II – Oficiální stránky

Danny Gatton – oficiální stránky

Mark Knopler - Neoficiální stránky

výborné stránky Jeff Becka

Jimi Hendrix – oficiální stránky

Tabulatury Dire Straits

Brian Setzer - texty

Kinks – texty

 

 

 

 

 

 

 

 

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *