Virginie Walterová

držitelka prestižní "Světové ceny Antonína Dvořáka" (cena udělena Masarykovou akademií umění a Evropskou unií umění v květnu 2001) 

Narozena v Českých Budějovicích, kde absolvovala gymnázium a Lidovou školu umění - hlavní obor zpěv a klavír. Absolventka pražské konzervatoře a Akademie muzických umění (žačka Libuše Domanínské a Karla Bermana), byla také posluchačkou pěveckých kurzů barokní interpretace u profesora Helmutha Rillinga ve Stuttgartu a studovala u Jarmily Novotné ve Spojených státech amerických. Její výkony v písňovém, kantátovém a oratorním oboru ji staví do přední řady českých pěvců. Během studií zaznamenala úspěchy na bachovské soutěži v Lipsku a na dvořákovské soutěži v Karlových Varech (kde získala 1. cenu Čs. Rozhlasu za interpretaci Lukášových Přísloví). Spolupracovala se soubory specializovanými na starou hudbu (Ars rediviva, Musica Bohemica, Cantores Pragenses), v jejím repertoáru mají výrazné místo velká oratorní a mešní díla (na 80 titulů, z nichž mnohé zpívala v zahraničí mj. Dvořákovo Stabat mater v katedrále v Remeši, oratorium Sv. Ludmila na dvořákovském festivalu v Saarbrückenu 1991 a ve Wroclavi). V písňovém repertoáru se zaměřuje především k tvorbě romantické a soudobé (Schumann, Brahms, Dvořák, Smetana, Janáček). Hostuje v Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Španělsku, Rusku, Belgii, v roce 1989 debutovala v NEW YORKU. Spoluúčinkovala v operním recitálu Edity Gruberové v dílech Donizettiho a Belliniho (CD Supraphon - CBS  LONDON 1988). Působí též pedagogicky na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V roce 1997 reprezentovala naši vlast v Japonsku, na festivalu Dny pražské kultury v Kyotu samostatným sólovým recitálem z Dvořákovy písňové tvorby, následovala pozvání ke spolupráci s Filharmonií of Nagoya City, Sapporo, Fukuoka atd. K jejím profilovým CD patří Czech sacred music (Bonton 1991), Virginie Walterová (Ultraphon 1992), Johannes Brahms songs (GZ 1997). Virginie Walterová je sólistkou Originálního hudebního divadla Praha, kde účinkuje v představení "Kouzelný Dvořák".

Virginie Walterová získala v květnu 2001 prestižní "Světovou cenu Antonína Dvořáka" (cena udělena Masarykovou akademií umění a Evropskou unií umění).

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *