Jak to všechno začalo

     Jmenuji se Jan Vyskočil a v současné době bydlím v Krnově. Jako malý kluk jsem vyrůstal v železničářské rodině a do osmnácti let bydlel v nádražní budově železniční stanice Brantice. Celé dětství mně provázelo kouzlo železnice. Proto všechny hry co se dali hrát tak měli nádech železniční tématiky, a proto také jsme v kůlně měli pověšený ternion a kdo mohl plnil jej jízdenkami v té době všude povalujícími se. Měl jsem také mezi průvodčími hodně "zásobovačů" a tak se množila má sbírka.

     Počátek zahájení mé sbírky je v polovině 80 let. Později, když hraní s jízdenkami vystřídaly jiné hrátky :-), tak jízdenky musely do exilu a to dobře zabalené na půdu.

     Mezi tím jsem stačil vystudovat střední školu dopravy a cestovního ruchu a posléze nastoupit kde jinde než v mé "rodné" stanici  jako signalista. Po čase jsem se přestěhoval do Krnova. Abych nemusel dojíždět tak mi bylo nabídnuto pracovat jako informátor v ČDcentru v Krnově. Jednoho dne mne navštívil jeden kamarád s tím, že jestli mám někde schované ty jízdenky co jsme si s nimi hrávali. A tak jsem se jím nechal uvrtat a jízdenky vyhrabal, oprášil a začal vymýšlet systém jak jízdenky seřadit.

     Na počátku jsem si nechával veškeré jízdenky co jsem měl, ale to se postupem času, kdy jsem postupně získával výměnou nebo koupí další a další jízdenky nedalo utáhnout.

     Zvolil jsem tedy řazení dle čísel tratí. K tomu jsem použil jízdní řády 1989/1990 a 2005/2006. Vzhledem k rozdělení Československa a neustálého přečíslovávání některých tratí jsem oba JŘ smíchal a dospěl tak ke konečnému uspořádání.

     Takže pokud se někomu nebude zdát některé číslo nebo název tratě, berte to s rezervou ...

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *