NOVINKY

 

Přidáno 30.7. - proběhla další aktualizace v kalendáři

                       - v současné době chystáme spuštění nových stránek, omluvte proto prosím dlouhé přestávky v aktualizacích.

Přidáno 28.6. - přibyla opět další data v sekci kalendář.

Přidáno 9.5. - přibyla další hraní v kalendáři, tak se jukněte.

                    - ve finále Moravského vrabce jsme už v tak velké konkurenci neobstáli a žádnou z cen nevybojovali. Nepodařilo se nám ani postoupit do finále Porty, jejíž předkolo proběhlo 7.5. v Havířově.

                    - od dubna můžete některé naše písničky ( Od oravy déšť ide a Ej, co sa mi to zdálo)  slyšet na vlnách rádia Apollo v rotacích i v Písničkách na vaše přání. Tak volejte, pište, mailujte!!!

Přidáno 2.5. - ve výstavbě jsou nyní nové stránky kapely, o nové www adrese budete včas informováni.

Přidáno 8.3. - po delší době si můžeme připsat další úspěch. Postoupili jsme ze základního kola festivalu Moravský vrabec ve Frenštátě pod Radhoštěm do finále!!!  9.4. jedeme tedy bojovat na finále Moravského vrabce do Karviné.

17.2. si zahrajeme v M-klubu Valmez s kapelkami Kajkery, O5&Radeček a volným sdružením studentů ČORP. Začínáme v 19 hod!

 

2005

 

27.11. Vám zahrajeme ve Studénce na XVII. ročníku soutěžního festivalu Folková výprodej, kde jsme minulý rok vyhráli! Tentokrát máme tu čest soutěž zahájit. Pták Chřástal (1.cena) se u nás má jako v bavlnce, všichni doufáme, že soutěž vyhrajeme a Chřástalovi přibude další kamarád!  :o)))

31.7. pořádáme LÉTO S KAPELOU HRACHOKOUT

14.4. - připsal jsem další termíny našich vystoupení do kalendáře.

1.3. - 6.3. jedeme bojovat na předkolo Moravského vrabce do Frenštátu. Držte nám pěsti!!!

28.2. - Oba koncerty jsme zvládli ve výborné formě. Na Vsetíně byla sice trochu poznat koncertní pauza od listopadu, ale v M klubu jsme (i podle slov odborníků) podali 100% výkon!!! Jen tak Dál!!!

7.2. - Zaznamenejte si prosím první termíny našich vystoupení.

              -21.2. festival Setkání, což je na Vsetíně zimní obdoba Pulčínského Amfolkfestu.

              -26.2. koncert ve valašskomeziříčském M-klubu společně se skupinou Kajkery.

 

10.1. 2004 - Skupina Hrachokout přeje všem mnoho štěstí, zdraví a lásky v novém roce.

 

8.12. - Vyhráli jsme!!! Ano je to tak, opravdu jsme vítězové XVI. ročníku festivalu Folkový výprodej! Přibyla nám do sbírky nádherná keramická soška ptáka Chřástala.

17.11. - Tak nás čeká s největší pravděpodobností poslední vystoupení v letošním roce. Dostali jsme pozvání na folkový festival Folková výprodej 29.11. v 16.00hod. ve Studénce. Je to soutěžní festival, tak nám držte pěsti.

Máme za sebou taky vystoupení v Zubří, kde jsme 31.10. hráli před Tomášem Kočkem. Byl to velmi povedený večer a myslím, že jsme si před Tomášem  netrhli ostudu.

7.10. - Jak jste si jistě ráčili povšimnout, umístil jsem aktuální fotku na titulní stranu. Ve velice brzké době budu pokračovat s dalšíma pracema na stránkách.

16.8. - V kalendáři přibyly další termíny našich hraní.

1.7. - Skypi dnes slaví své 18. narozeniny. Blahopřejeme!!!

30.6. - A musím ohlási další personální změnu. Opouští nás Jasénka (Jana Vichtorová). O její hlasy se podělí všechny ženy včetně Kamily.

        - Odjíždíme rovněž na Zahradu, kde samozřejmě nesoutěžíme, ale velmi rádi nasáváme. Atmosféru!

        - A čeká nás druhá minišňůra:o) 19.7. ve ValMezu na Valašskomeziříčských dnech guláše, piva a dobrá muziky, kde spolu s námi vystoupí také: cimbálovka Jadernica, Famózní levandulové trio, Navalentým, Funková brigáda, BEST, Dechová hudba města VM, Bobr a Motýl, Taneční vystoupení, skupiny Berušky, Petra Vanova, Canon a Elefant. 

       -20.7. hrajeme v Zašové na oslavách 110. let založení SDH. Spolus námi vystoupí duo Žamboši. Večerem provází country kapela Karambol.

2.6. - A naše první minišňůra je za námi:o). Oboje vystoupení jsme hráli bez Laca, který si užíval na zájezdě po Maďarsku. Zároveň asi můžeme oficiálně sdělit, že Laco ohlásil odchod, nebo spíš přerušení činnosti v naší kapele. Někdy v srpnu odjíždí na rok do Irska, kde hodlá pracovat a poznávat tamní kulturu. Jeho náhradou bude sličná Kamila, která s námi absolvuje touhle dobou první zkoušky.

      - Shrnutí minišňůry: V Lužné se to nějak nepovedlo. I to se stává. Doufám, že ne moc často. V Zašové to bylo velice povedené a pohodové hraní, se kterým jsme byli spokojeni. Výtěžek koncertu, kterému předcházela sbírka také není zanedbatelný: cca 120 000Kč!!!

27.5. - Nadcházející víkend máme hned dvě hračky. V pátek 30.5. hrajeme v Lužné spolu s country skupinou Gympleři na tradičním kácení máje. A v sobotu vystoupíme na benefičním koncertě, jehož výtěžek bude věnován rodině ze Zašové, které v minulých dnech shořel celý její dům. Spolu s námi vystoupí také zašovský chrámový sbor a country skupiny Karambol.

6.5. - 24.5. hrajeme v Zubří na malém festiválku spojeném s oslavou. Hlavní organizátor je Milan ze skupiny Syrová cibule. 

6.4. - Předkola Porty jsme se zúčastnili. A nepostoupili:o(  Těmi šťastnými z jedenácti kapel, či písničkářů byli Arest(semifinále) a vítězem skupina Kajkeri.

1.4. - Na stránkách FolkTime vyvěsili 4. mp3 (Koření života, Srdéčko, Pozdravy, Most) z našeho alba. Račte si stáhnout.

26.3. - Tak konkurz Zahrady máme za sebou. O výsledcích zatím nic nevíme. Jiří moravský Brabec ohlásil, že rozhodne, až uslyší kapely z ostatních konkurzů... No, my jsme se svým výkonem byli spokojeni. Hrálo se nám dobře a myslím, že jsme se nedopustili žádných (ani malých) chybiček. Prezentovali jsme písničky z našeho CD: Srdéčko, Most, Pozdravy, Koření života. Diváci si ještě (neprozřetelně) vytleskali přídavek a to: Ještě jednou.

        - Přihlásili jme se taky na předkolo Porty, které je 5.4. v KD v Havířově. Tak zkuste ještě jednou držet pěsti. Díky.

        - Ještě jsem se po dlouhé době donutil přidat pár fotek do fotogalerie tak tam hoďte okem :o))

19.3. - Jo a naše CD si můžete taky objednat buďto na E-mailové adrese: mpospech@volny.cz , nebo na telefonních číslech uvedených v kontaktech.

18.3. - V sobotu 22.3. jedeme na konkurz Zahrady 2003. Klíčová slova: Zlín, Zelenáčova šopa, 15.00.hod. Držte pěsti!

6.3. - Den poté... Křest desky proběhl za účasti médií i zmiňovaných hostů. CD pokřtil Jan (Křtitel) Žamboch. A následovaly dlouhé a dlouhé oslavy. Nejstatečnější jedinci vydrželi až do ranního kuropění:o))

23.2. - CD už je v podstatě komplet, už jen vrcholí práce na bookletu. Křest proběhne 5.3. v M-klubu ve ValMezu. Hosty budou písničkáři Radůza a Žamboši spolu s Lucií Redlovou.

18.2. - Už je to uděláno, už je to hotovo:o))!!! Na CD je 12 skladeb a předběžně by se mělo jmenovat: Koření života.

5.1. - Rozhodli jsme se, že bude lepší CD natočit ve studiu celé. Termín nahrávání byl stanoven na první dva týdny v únoru. Tak držte palce!!!

3. 11. - Tak nějaký materiál na CD jsme již natočili, ale je toho málo. Některá vystoupení se nekonala, tak se ještě chystáme ve studiu něco přitočit.

6.10. - Připravujeme na zimu vydání vlastního CD. Proto si pořizujeme ( a budeme pořizovat) nahrávky  našich vystoupení, ze kterých vybereme ty nejpovedenější písničky. Pro jistotu se ale chystáme koncem října i do nahrávacího studia, abychom měli alespoň část písniček ve výborné kvalitě a bez zbytečných chyb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *