HLAVNÍ SPONZOR

MAPA STRÁNEK

AKTUALITY

10.4.08  1.zápas čtvrtfinále jsme sehráli v sobotu 5.4. - soupeřem nám byl HBC Město Touškov "B". Soupeř se dostavil k zápasu s kompletní pětkou z A mužstva a byl hrozně překvapen zjištěním, že v play-off mohou nastoupit jen 2 hráči ze soupisky áčka (mimochodem v propozicích soutěže je to napsané od samého začátku letošního ročníku). My jsme se zase divili hned po zahájení zápasu - 34.vteřina a prohráváme 0:1. Soupeř nahodil míč do našeho obranného pásma a my jsme si jej kopli do branky. Pak už to byl opět náš klasický zápas. Trefovali jsme soupeřova brankáře a nebo reklamu na mantinelu. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat 14 vteřin před koncem třetiny. V druhé části jsme vstřelili 3 branky a do poslední části jsme šli s předsevzetím, že už žádné drama nepřipustíme. To se nám povedlo, ještě jsme přidali jednu branku a už nás nemuselo ani mrzet, že soupeř v závěru vstřelil druhý gól. Takže výhra 5:2, vedeme 1:0 na zápasy a doufáme, že to v sobotu ukončíme.

26.3.08    Poslední dva zápasy základní části jsme odehráli v neděli 23. a v pondělí 24.3. V nedělním zápase nás čekal tým STS Chvojkovice Brod, se kterým jsme potřebovali uspět, abychom si zajistili nějaké solidní umístění po základní části. Zápas to byl velice vyrovnaný, po druhé třetině jsme vedli 4:3 a na obou stranách se překonávali brankáři. Ve třetí třetině byl průběh stále stejný a když už jsme začínali mluvit o další power-play soupeře (pro nás v poslední dobou smrtící), podařilo se nám vstřelit 2 branky a zápas jsme vyhráli 6:3. Tímto výsledkem jsme si zajistili 3.místo v tabulce.

V pondělí nás v dohrávce čekalo mužstvo HBC Trosky Lhotka, mužstvo, které již nemohlo opustit poslední příčku tabulky. Naopak my jsme se, vzhledem k již známým výsledkům, mohli případnou výhrou posunout na 2.místo. Soupeře jsme od počátku zatlačili do obranného pásma, ale jak to už bývá zvykem - soupeř využil chyby a z úniku se dostal do vedení. Do konce třetiny se nám podařilo naštěstí vyrovnat na 1:1. Od druhé třetiny jsme hráli v hrozné křeči a nedokázali jsme si pořádně přihrát apod. Soupeř, ač v daleko menším počtu, odolával naší hře a vyrovnnaný brankový stav ho hnal k velké bojovnosti. Naštěstí v polovině 3.třetiny se nám podařilo během 3 minut 3x skórovat a soupeř odpadl. Přidali jsme ještě jednu branku a nakonec vyhráli 5:1. Vítězstvím jsme se posunuli na 2.místo tabulky a v play-off nás čeká tým HBC Město Touškov "B".

Samozřejmě, že na víkendovém úspěchu měli podíl všichni hráči, ale přesto se tyto zápasy nejvíce povedly (co se týče zápisu do statistiky) Jirkovi Královi a Romanu Manclovi - oba vstřelili 4 branky - 8 z celkových 11 a v brance zachytal solidně Vašek Netrval.

19.3.08    Další dva zápasy 2.3. a 16.3. jsme takticky vůbec nezvládli a oba jsme remizovali. V prvním zápase jsme hráli s HBC Město Touškov "B" a i když jsme v zápase prohrávali 2:4 po 1.třetině, podařilo se nám zápas otočit na 6:5. Jenže 5 vteřin před koncem soupeř vyrovnal při hře bez brankáře - takže konečný stav 6:6.

Ve druhém zápase jsme hráli s HCB Fireball Plzeň "B" a opět jsem "vyhořeli". Tentokrát jsme oproti minulému zápasu dokonce vedli 5:1! Jenže opět vlastní blbostí jsme získali pouze 1 bod za remízu 7:7. Soupeř vyrovnal 6 vteřin před koncem opět jako v minulém zápase při hře bez brankáře. V obou zápasech jsme měli před obdržením vyrovnávací branky míček na svých holích, ale bohužel z neznámých důvodů jsem jej nedokázali "uklidit" do bezpečí.

Těmito výsledky jsme si zkomplikovali umístění před play-off. Vzhledem k vyrovnanosti tabulky budeme znát své konečné umístění a soupeře pro play-off až po závěrečném zápasu.

26.2.08    K dalšímu zápasu jsme nastoupili v sobotu 23.2. v Horní Bříze proti TJ Litice "C". Zápas se pro nás začal vyvíjet pěkně, po 1.třetině jsme vedli 3:1 - branky vstřelili "sváteční" střelci, resp. Petr Stupka a Tomáš Nižňan svoji první vůbec a po dlouhé době se trefil i Petr Macek. Takže se dalo očekávat, že ještě nějaká branka z naší hole padne a ... Jenže to bylo z naší strany vše. Místo zvýšení náskoku jsme se nechávali vylučovat (např. Pepa Novák OT) a když už jsme se dostali do početní výhody my, byla to katastrofa. Litice převzali iniciativu a začali nám zle zatápět. Druhou třetinu jsme ještě udrželi vedení 3:2, ale ve třetí třetině jsme si nechali vstřelit 2 branky - obě při naší přesilovce a tím pádem jsme odešli poraženi 3:4! Vzhledem k vyrovnanosti tabulky je to nepříjemná ztráta. Teď nás čekají nejspíše dva "zápasy pravdy", protože vzhledem k pracovním povinostem a jarním prázdninám, bude k dispozici velmi omezený počet hráčů. Přesto jedna dobrá zpráva - do konce týdne už bychom měli mít k dispozici nové dresy!

19.2.08    První letošní zápas jsme odehráli v sobotu 16.2.08. Jelikož již asi 3.sezónu netrénujeme, sešli jsme se na hřišti prvně od posledního zápasu (8.12.). Počet hráčů nasvědčoval tomu, že se asi všichni těšili nebo přes zimu nudili. Přišlo nás 15 do pole a 2 brankáři ( 2 hráči a brankář ještě chyběli ). Soupeřem nám byl tým HBC Elefants Lhotka, se kterým jsme na podzim remizovali 6:6 a který už měl nějaký trénink za sebou (alespoň někteří). Nemá cenu nějak podrobně popisovat zápas, nebylo to nic extrovního, ale zvládli jsme to docela v pohodě. První třetinu jsme vyhráli 2:0 a to v podstatě rozhodlo. Udržovali jsme si náskok celý zápas a vyhráli 7:4. Do zápasu nastoupil náš nový hráč Tomáš Nižňan a docela to šlo, jen bude muset zapracovat na fyzičce, aby nemusel zbytečně faulovat (v zápase 4 min.).

17.12.07  1. a 8.12. jsme odehráli letošní poslední zápasy. Nejdříve jsme nastoupili proti AHC Kardiak Plzeň. Zápasy s tímto soupeřem bývají vždy hodně bohaté na góly a tak brankáři to mají velice těžké. Ani tento zápas nebyl vyjímkou - moc se nebránilo (a nám se navíc před zápasem úplně obrana rozpadla) a bylo dost vylučování. My jsme měli celkem 9 vyloučených, z toho 5 ve druhé třetině a to rozhodlo. Druhou třetinu jsme prohráli 0:3 a konečný výsledek byl ( po vstřelení závěrečného gólu do prázdné branky ) 4:6.

Poslední letošní zápas jsme odehráli v Dobřanech a soupeřem nám byl tým SK Nová Ves. Se složením obrany to ještě nebylo ideální, ale přesto to bylo lepší než minule. Na soupeře jsme vlétli svým klasickým způsobem, ale také klasicky jsme nedokázali vstřelit branku. První branku vstřelil soupeř v 5.minutě druhé třetiny. Naštěstí se nám ještě do konce této části podařilo vyrovnat. Na začátku poslední třetiny jsme vstřelili branku my a pak s vypětím sil tento výsledek udrželi - výhra 2:1

27.11.07   Tak nám začalo "jaro". Začala odvetná část soutěže - soupeřem nám byl SK Boytronic Plzeň "B". První zápas s tímto soupeřem skonči po přestřelce 7:6 v náš prospěch a podobný průběh se dal očekávat i nyní. Na zápas nás přišlo relativně dost, ale počet obránců čítal pouze tři lidi, takže museli vypomoci útočníci Roman a Přemek. V brance jsme vyzkoušeli dalšího brankáře Vaška Netrvala ( Vlasta měl poprvé úplně volno! ). Nemá cenu zápas nějak rozebírat - již v 19 sekundě jsme prohrávali, pak to padalo na obě strany, vedli jsme 6:3 a vypadalo to dobře. Jenže naší naivitou jsme nechali soupeře vyrovnat a začínalo se znovu. Půl minuty před koncem zápasu byl stav 8:8 a měli jsme možnost útočit, jenže opět neskutečnou volovinou jsme přišli o míček a soupeř 22 vteřin před koncem vstřelil vítězný gól. Takže konečný výsledek 8:9!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20.11.07    V závěrečném zápase podzimní části jsme se střetli s týmem STS Chvojkovice Brod. Do zápasu jsme vlétli jako uragán a mačkali soupeře před brankou, ale vstřelili jsme pouze jeden gól, takže když k tomu připočteme jedno zaváhání v obraně - výsledeek třetiny 1:1. Ve druhé části už byl průběh vyrovnaný, vedli jsme 2:1, ale vlastními chybami jsme povolili soupeři otočit na 2:3 po 2.třetině. V poslední části jsme už nic nevymysleli, naopak soupeř vstřelil dvě branky - proto konečný výsledek 2:5. Takže po tomto  zápase skončila podzimní část soutěže - pro nás docela úspěšně - 2.místo v tabulce. Nyní nás ještě čekají tři zápasy jako předehrávka jarní části.

12.11.07  Od poslední aktualizace jsme sehráli dvě utkání. V 7.kole jsme hráli na umělém povrchu "na Škodovce" proti HBC Trosky Lhotka. Na tento zápas jsme se sešli v hojném počtu a mohli jsme tím pádem hrát na kompletní tři řady. Trosky byly před tímto zápasem na posledním místě tabulky bez jediného získaného bodu, takže jsme čekali co budou hrát, protože jsme nechtěli být první, kdo jim nějaký bod nechá. Ale od začátku bylo vidět, že když nebudeme dělat blbosti, nemá soupeř šanci na úspěch. Nemá cenu popisovat podrobně průběh, zápas jsme dovedli do vítězného konce v poměru 8:2. Víc zajímevé než výsledek bylo, že konečně přišel do branky Vojta Tuháček a Vlasta si mohl odpočinout a hlavně Pavel Riedl překonal konečně hranici 500 bodů v kanadském bodování ( takže letos už padly dvě hranice - 400 bodů u Pepíka Nováka a zmíněná pětistovka Páji).

V 8.kole jsme opět v Horní Bříze hráli proti HCB Fireball Plzeň "B". Tentokrát se nás nesešlo tolik, ale na dvě pětky to v pohodě stačilo. Soupeř to měl horší, protože jeho "A" mužstvo odpoledne hrálo také, takže žádné posily nepřišly. Nebudu popisovat podrobně průběh zápasu, ale byla to "naše klasika" - ze soupeřova brankáře jsme udělali hrdinu. Ať jsme zakončovali jak chtěli, brankář všechno pochytal ( nebo to za něj chytli spoluhráči ). Když soupeř během 4.minuty druhé třetiny vstřelil 2 branky, rázem bylo zle. Ještě v 7.minutě závěrečné části byl stav 0:2. Pak se naštěstí trefil 2x Pája (v 7. a 11.min.) a rozhodující branku přidal Pepík Novák (ve 12. min.). Takže konečný výsledek 3:2 a od minulého zápasu vedení v tabulce. Ještě jedna zajímavost - tento zápas jsme zaplatili rozhodčím celkem 890,- Kč!!!!!!!!!!!!!

29.10.07   V 6.kole jsme hráli opět v Horní Bříze, tentokrát proti HBC Město Touškov "B". Touškov se před letošní sezónou sloučil s bývalým SKH Tango a tak proti nám nastoupilo v podstatě družstvo Tanga (až na 3 vyjímky). Rozjížděli jsme se pomaleji, ale naše převaha byla znát od začátku. Dvěmi dorážkami zařídil naše vedení Ráďa, což nás uklidnilo a po 1.třetině jsme vedli 3:1. Ve 2.třetině pokračoval náš tlak a před závěrečnou částí byl stav 9:2. Už jsme si tak v duchu říkali, na jakém čísle se asi zastaví naše skóre a nemysleli jsme "moc nízko", ale jakoby se nám vrátila naše úžasná impotence z minulého kola, začali jsme zahazovat jednu šanci za druhou. Soupeř se už na nic také nezmohl, takže třetina skončila 0:0 a celkově jsme zvítězili 9:2. Ke svému druhému zápasu za nás nastoupil Jirka Král a jeho statistika byla 1 branka + 4 asistence + 2 tr.minuty.

22.10.07   V 5.kole jsme v Horní Bříze hráli proti TJ Plzeň Litice "C". Soupeř se sešel v docela malém počtu a tak to vypadalo, že bychom ani v tomto kole nemuseli odejít s prázdnou. Soupeře jsme zatlačili do jeho pásma a bušili a bušili a ... a najednou jsme prohrávali 0:1! Tak jsme do toho šli znova a po 1.třetině jsme vedli 2:1. Navíc jsme neproměnili spoustu šancí, a tak nic nenasvědčovalo tomu, že bychom neměli uspět. Ale bohužel - nemá cenu popisovat podrobně průběh zápasu - zkrátka jsme útočili, stříleli a zase útočili a zase stříleli, ale vůbec nic nám tam nespadlo. Ze soupeřova brankáře jsme udělali hvězdu a když jsme navíc přidali pár chyb, skončil zápas naší prohrou 2:4. Takže zápas blbec.

15.10.07   4.kolo nám postavilo do cesty mužstvo Elefants Lhotka, se kterým jsme v minulé, pro nás divoké, sezóně 2x prohráli. Tentokrát byl konečný výsledek 6:6. Další komentář psát nebudu, Elefanti zápas určitě objektivně (pozor, nemyslím to jako narážku!) zhodnotí na svých stránkách a proč bych já měl nějak hodnotit sebe a ostatní co na zápas přišli. Je jasný, že když hraješ, tak nějakou chybu uděláš a za někoho se dá ještě napravit a za někoho už ne.

Teď jsem se dozvěděl, že nám byl posunut začátek příštího zápasu a tím pádem přijdeme o Pícháče, který by jinak určitě na zápas přišel. Tato zpráva ve mně zpětně vyvolala včerejší emoce ohledně docházky na zápasy a rozhodl jsem si to nenechat pro sebe, i když vím, že si to tady přečtou pouze Ti, co se jich to netýká.

Když jsme před časem dobrovolně opouštěli Oblastní soutěž, to bylo řečí od některých hráčů jak chtí hrát pořád "nahoře" a že budou chodit pravidelně a ... Kde jste byli poslení 2 zápasy Havlíku a Pondělíku - nestojíme Vám ani za to se omluvit! A co Ty Jardo? Ano máš nejspíš něco s palcem a nemůžeš asi hrát, ale minule jsi slíbil, že budeš měřit a nepřišel jsi a včera o Tobě zase nikdo nevěděl. Vám zkrátka stačí to, že když hrajete, tak můžete nahrát nějaké body a jinak nemáte vůbec zájem něco pro klub udělat. Myslíte si snad, že se budeme, my starý blbcí, doprošovat? Tak na to zapomeňte a raději se nad sebou zamyslete.

8.10.07   Ve 3.kole nás čekal tým SK Nová Ves, který, stejně jako my, doposud ani jednou nezaváhal a tak se hrálo o průběžné 1.místo v tabulce. Nás se sešlo na zápas 11 do pole + samozřejmě Vlasta do branky. Soupeř na tom byl ještě hůř a zápas začínal s 9 lidma. Po chvíli přijeli ještě další hráči - nové mladé posily (dle kvality jistě hokejisté) a někteří starší z původní sestavy velice rádi usedli na střídačku a do hry nezasahovali. Tito mladí a šikovní hráči nám dělali docela slušné problémy svým pohybem, důrazem a šikovností. V první třetině jsme se ujali vedení, jenže soupeř hned vyrovnal, ale nakonec jsme přece jen po 1.třetině vedli 3:2. Ve 2.třetině se hra přelévala na obě strany a žádná branka, zásluhou obou brankařů, nepadla. Do 3.třetiny jsme šli s výhodou přesilovky a ta se nám podařila po 40 sekundách využít. Tento stav už vydržel až do závěrečného hvizdu - takže vítězství 4:2 a průběžné 1.místo v tabulce! Není možné se nezmínit o Petru Ježkovi, kterého letošní úvod sezóny zastihl ve skvělé formě a v dnešním zápase byl jasně nejlepším hráčem - byl u všech našich branek - jednu vstřelil a na zbylé nahrál!

2.10.07   Tak už máme za sebou 2 kola nového ročníku 2007/2008. Do letošního soupeření se přihlásilo 10 mužstev. Překvapivě skončila Třemošná "C", Tango se spojilo s Touškovem a nově se přihlásil Boytronic "B". Sezóna se zatím vyznačuje velkou neznámou kolem rozhodčích. Bylo opět oznámeno, že kdo nebude mít k dispozici 2 rozhodčí, vystavuje se riziku pokuty či dokonce vyřazení ze soutěže. Za nás byl na školení jen Jarda Maciarz, takže teď se děj vůle boží, teda spíš těch co si na ně ve vedení hrají.

V prvním zápase jsme narazili na nováčka soutěže BOYTRONIC PLZEŇ "B". O tomto celku nemá cenu dlouho diskutovat, ale nastoupili proti nám s hráči, kteří všichni hrají za "A" a nevíme o jiných hráčích tohoto celku. Zápas byl přesně takový, jaký má být, když jste defakto prvně na hřišti od "loňského" čtvrtfinále play-off. Začali jsme hezky - 19.vteřina a už jsme vedli 1:0, ale dlouho ne jen do 2.minuty. No a tak probíhal celý "chvílemi dost nervózní" zápas. Nakonec jsme ho dotáhli do vítězného konce 7:6

Ve druhém zápase nás čekal starý známý KARDIAK PLZEŇ. Tak v duchu jsme očekávali klasickou přestřelku, která vždy v našich vzájemných zápasech vznikla a nemýlilli jsme se. Pokaždé když jsme vstřelili branku, vzápětí soupeř vyrovnal. Změna nastala za stavu 4:4, kdy se nám podařilo odskočit na 8:4, ale pak jsme si zas vybrali slabší chvilku, ale nakonec jsme uhráli vítězství 10:7. Takže slušný vstup do sezóny.